Kontaktujte nás: Jiří Kejkrt 778802121, Lenka Kejkrtová 778802221 | obora.podhaj@email.cz

Jsme manželé Kejkrtovi. Lenka a Jirka. Jsme ve středním věku a jsme odhodlaní v životě něco dokázat. Jsme milovníci zvířat a rádi se jimi obklopujeme, proto nápad, založit malý vlastní zoopark byla spíše časovaná bomba !

Přitom do Obůrky jsme přišli už v roce 2013 s kupní smlouvou v kapse.

Již nějaký ten rok zpět jsme si s myšlenkou založit malý zooparčik pohrávali, ale vždy jsme ztroskotali, jak dnes již víme, na nesmyslech a zbytečných obavách.

Konečný impuls, kdy jsme si řekli: ANO, JDEME DO TOHO, bylo po návštěvě u našeho dobrého známého, u pana Ladislava Rabiny, který sám je chovatelem několika druhů primátů. Otevřel nám oči a nakopnul správným směrem.

Dále naše kroky směrovaly přímo za naší paní starostkou Markétou Jehličkovou a to opravdu s velkým respektem- jednalo se přeci o změnu způsobu využití daného pozemku. Setkali jsme se opravdu s velkým nadšením a podporou obce.

To byl skoro podzim 2020 a již v té době jsme začínali opravdu velmi intenzivně pracovat, i když to možná zatím ještě nebylo vidět. 

Museli jsme celý pozemek vyčistit od popadaných soušek a vysvobodit od šípků.

Velku roli v pomoci při úklidu sehrálo naše smíšené stádečko ovcí a koz, které do té doby mělo neomezený pohyb po celé ploše.

Samotná Obůrka se rozprostírá na téměř 3,5 hektarech severozápadního úpatí Vinařické hory v obci Třebichovice, v nejvyšším bodu se dostaneme až do 230 m nad mořem. Původní funkcí tohoto pozemku byl pravděpodobně ovocný sad, soudě dle starých někdy až pohádkových hrušní a jabloní vysázené v pravidelném sponu. 

Ovšem zub času je neúprosný a původní sad za ty roky posely nálety nejrůznějších dřevin- nejvíce hlohu.

Zdravé stromy nekácíme, snažíme se zachovat genius loci, dát šanci hmyzu a ptactvu a v neposlední řadě tím vzniklo naše motto: Pod korunami stromů.

Na fotografii je vidět původní vzhled Obůrky v době, kdy jsme se stali majiteli.

 (Pohled od vstupní brány)